Dzień Bezpiecznego Internetu


Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.
W roku 2020 obchody DBI przypadały na dzień 11 lutego pod hasłem - DZIAŁAJMY RAZEM!
Nasza placówka również przyłączyła się do obchodów. Na znak solidarności - idei bezpieczeństwa w sieci wszyscy uczniowie i nauczyciele ubrani byli w kolorze niebieskim. Tematyka pogadanek z uczniami w miesiącu lutym, począwszy od tego dnia uwzględniała treści związane z właściwym użytkowaniem komputera. Omówiono z uczniami "wady i zalety komputera", zjawisko cyber - przemocy oraz wpływ gier komputerowych na psychikę dziecka.
Uczniowie tworzyli plakaty edukacyjne, broszury na temat bezpieczeństwa w sieci, które wywieszono na drzwiach poszczególnych klas. Utworzono na holu głównym gazetkę ścienną dotyczącą Kampanii" Dziecko w sieci" o zasadach bezpieczeństwa i netykiety - kodeksu zachowań, obowiązującego każdego, kto korzysta z zasobów Internetu.
Uczniowie mieli również możliwość oglądania filmów edukacyjnych, które uświadamiały korzyści płynące z bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych, przestrzec przed zagrożeniami czyhającymi w sieci i pokazać,w jaki pożyteczny sposób można wykorzystać urządzenia mobilne w różnych sytuacjach.

(tekst: S.Kozioł)

zobacz zdjęcia