Z wizytą w przychodni weterynaryjnej


22 listopada 2017 r. uczniowie klasy II z paniami Danutą Hudzikowską i Elżbietą Kokoszką wybrali się na wycieczkę do PRZYCHODNI WETERYNARYJNEJ ARKA w Tychach - Paprocanach (Nad Jeziorem 76).

Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia. Dzieci obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Pani doktor weterynarii opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, pokazała jak bada się i leczy zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia gabinetu. Pani weterynarz opowiedziała do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Dzieci poznały urządzenie do badania USG, mikroskop, stół do zabiegów operacyjnych.

Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pani weterynarz podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.

(tekst: Elżbieta Kokoszka)

zobacz zdjęcia