Dzień Tolerancji w ramach rządowej Kampanii pod hasłem: Razem raźniej


25 maja br. obchodzono w naszej szkole Dzień Tolerancji w ramach rządowej Kampanii pod hasłem: Razem raźniej.

Młodsi uczniowie oraz wychowankowie świetlicy pod okiem swoich wychowawczyń zorganizowali wystawę prac plastycznych pod hasłem: Akcja - Tolerancja. Przygotowanie prac poprzedzone było pogadankami w klasach na temat tolerancji tak, by najmłodsi wiedzieli, co oznacza to słowo.

Uczniowie starszych klas przygotowali gazetki ścienne o tematyce związanej z tolerancją, a także plakaty, które ozdobiły korytarze naszej szkoły.

Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Tolerancji w naszej szkole było stworzenie "żywego" napisu Tolerancja na korytarzu szkolnym i boisku sportowym. Uczniowie w tym dniu założyli kolorowe, jaskrawe ubrania, by w ten sposób wyrazić ducha tolerancji przejawiającej się w różnorodności i poszanowaniu drugiego człowieka.

25 maja był wyjątkowym dniem w Gminnej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jerzego Popiełuszki w Świerczyńcu. Uczniowie kolejny raz przypomnieli sobie, że nauczanie i przesłanie naszego Patrona, który wielokrotnie odwoływał się do solidarności i tolerancji, jest nadal aktualne i ważne.

(tekst: Magdalena Turek)

zobacz zdjęcia