Udział w akcji "Śniadanie daje moc!"


8 listopada br., uczniowie klas młodszych naszej szkoły uczestniczyli w akcji pt. "ŚNIADANIE DAJE MOC", która ma na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i uświadomienie dzieciom jak ważną rolę pełni spożywanie śniadania. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

W tym dniu uczniowie poznali ważne informacje dotyczące zasad zdrowego odżywiania, mówiły o roli prawidłowego żywienia i roli śniadania w diecie, a także o higienie przygotowywania i spożywania posiłków. Następnie dzieci wspólnie przygotowywały w swoich salach zdrowe drugie śniadanie. Były pyszne kanapki przygotowane z razowego, pełnoziarnistego, pszennego pieczywa, z ulubionymi dodatkami, owocowe oraz warzywne szaszłyki oraz sałatki.

Dzień "ŚNIADANIE DAJE MOC" był nie tylko okazją do tego, by wspólnie przygotować i zjeść najważniejszy posiłek dnia. Była to świetna zabawa, w której najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczyli się, jak ważne jest codzienne, drugie śniadanie.

Przyrządzone przysmaki okazały się przepyszne i szybko zniknęły z półmisków. W tym dniu wszyscy mieli szalenie dużo mocy!

(tekst: Magdalena Wejster)

zobacz zdjęcia