Wycieczka klas trzecich do Planetarium Chorzowie


Dnia 21 marca 2018 roku, świętując pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, uczniowie z klas trzecich wraz z opiekunami, wzięli udział w wycieczce do Planetarium w Chorzowie.

Pod niebem Planetarium, wiernie odzwierciedlającym rzeczywiste niebo, uczestniczyliśmy w seansie astronomicznym pt.: "Królestwo planet". W pierwszej części zajęć, dzięki aparaturze projekcyjnej oraz ciekawym komentarzom pracownika Planetarium, poznaliśmy zmiany zachodzące na niebie, związane ze zjawiskami na Ziemi i w jej sąsiedztwie w różnych porach roku. Obserwowaliśmy gwiazdozbiory nieba letniego i zimowego, miejsca wschodu i zachodu Słońca nad horyzontem; dowiedzieliśmy się, gdzie na sferze niebieskiej możemy odnaleźć Wielki i Mały Wóz, Gwiazdę Polarną oraz inne gwiazdy i gwiazdozbiory. Druga część seansu przeniosła nas w fascynującą podróż po Układzie Słonecznym. Uczestnicząc w wirtualnym locie kosmicznym, z bliska oglądaliśmy poszczególne jego składniki: planety bliższe i dalsze, księżyce, planetoidy oraz komety.

Wycieczka okazała się nie tylko atrakcyjną lekcją wzbogacającą o nowe wiadomości i doświadczenia, ale również wspaniałą i pełną niezapomnianych wrażeń przygodą.

(tekst: Magdalena Wejster)

zobacz zdjęcia