Lekcja wolontariatu - Akcja Marzycielska Poczta


Corocznie uczniowie naszej szkoły ochoczo włączają się do akcji Marzycielska Poczta. Celem akcji jest kształtowanie wrażliwości uczniów na trudną sytuację rówieśników oraz uświadomienie, że pomaganie może być przyjemne i może wiązać się z pozytywnymi emocjami.

Podczas Miesiąca Wolontariatu, trwającego w szkole od 7 marca do 7 kwietnia br. uczniowie całej społeczności szkolnej pisali listy, wykonywali kartki do chorych dzieci z Marzycielskiej Poczty. Zastanawialiśmy się do kogo napisać? - wybór był niełatwy. Pragnęlibyśmy wesprzeć wszystkie dzieci. Jednak należało podjąć decyzję. Spośród wielu dzieci wybraliśmy Ewę, Wiktorię, Mateusza i Macieja. Przeczytaliśmy uważnie ich profile, aby ich poznać. Dowiedzieliśmy się w jakim są wieku, jacy są, z jakimi borykają się problemami, czym się interesują.

Uczniowie naszej szkoły z wielkim zapałem przystąpili do akcji i przygotowywali kolorowe laurki, pisali listy, które potem zostały wrzucone do specjalnej skrzynki "Marzycielskiej Poczty". Dzieci pisały o swoich zainteresowaniach, ulubionych zwierzętach, postaciach z bajek, sposobach spędzania wolnego czasu. Kartki zawierały również słowa otuchy i wiele ciepłych słów. Każdy kto przystąpił do akcji pisania listów starał się włożyć maksimum serca w to, co robi. Wszystkim przyświecał jeden cel - dać uśmiech i odrobinę radości dzieciom, których życie zdominowała choroba. Było to zadanie wyjątkowe i niezwykle ważne, pouczające i wzruszające.

Pedagog szkolny - koordynator akcji dziękuje Wszystkim za zaangażowanie w tworzeniu kartek, pisaniu listów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Marzycielska Poczta. Zebraliśmy ogółem 54 kartki. Paczki zostały już wysłane i z pewnością przyniosą chorym dzieciom wiele radości i uśmiechu. Takie przesyłki będą dla nich bezcennym wsparciem w walce z chorobą. Do zobaczenia za rok!:)))))

(tekst: Sylwia Kozioł)

zobacz zdjęcia