Integracyjne Spotkanie Wielkanocne


"Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko, rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas ..."

W dniu 11 kwietnia 2017 roku na terenie szkoły odbyło się świąteczne spotkanie dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością oraz ich rodziców. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, które dostarczyły im dużo radości. Z wielkim zaangażowaniem ozdabiali styropianowe jajka, wykorzystując wszystkie dostępne materiały. Tworzyli swoje wymarzone, efektowne kartki świąteczne, które zabrali ze sobą do domu. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą.

Dla rodziców odbyła się prelekcja przeprowadzona przez pracownika Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Bieruniu - p. Zofię Herok na temat motywacji dziecka do nauki. Pani pedagog przedstawiła również aktualną ofertę poradni. Spotkanie to zainicjowało cykl spotkań tematycznych dla rodziców na terenie naszej placówki.

Następnie na dzieci i rodziców czekał słodki poczęstunek.

W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i niesamowicie twórczo. Wszystkim rodzicom i dzieciom dziękujemy za przybycie, wspólnie spędzony czas i życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!!!

(tekst: Sylwia Kozioł)

zobacz zdjęcia