Spotkanie z policjantem


W dniach 25 i 26 kwietnia 2016 roku w ramach działań dotyczących bezpieczeństwa odbyła się prelekcja dla uczniów klas V i VI przeprowadzona przez policjanta Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu - Pana Grzegorza Dudysa.

Policjant opowiedział o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą niewłaściwe użytkowanie Internetu, zamieszczanie danych osobowych na stronach, które nie cieszą się zaufaniem. W czasie prelekcji omówione zostało w sposób szczególny zjawisko "cyberprzemocy", które ostatnio znacznie się nasiliło wśród osób korzystających z Internetu. Policjant przestrzegł przed zamieszczaniem fotografii na portalach społecznościowych typu "Nasza-klasa", "Facebook", które mogą być przez innych użytkowników wykorzystane w sposób niewłaściwy. Uwrażliwiał, iż w sposób szczególny należy pamiętać o tym, że nawiązywanie znajomości "w sieci" nie zawsze jest bezpieczne. W celu potwierdzenia niewłaściwego korzystania z Internetu funkcjonariusz podawał liczne przykłady wirtualnych zachowań dzieci i młodzieży.

Spotkanie było dla uczniów interesujące. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, a przede wszystkim poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą zjawiska cyberprzemocy.

(tekst: Sylwia Kozioł)

zobacz zdjęcia