Szlachetna Paczka


Już po raz czwarty Gminna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Świerczyńcu włączyła się w ogólnopolską akcję świątecznej pomocy "Szlachetna Paczka". Tym razem przygotowano paczkę dla wdowy samotnie wychowującej ciężko chorą córkę oraz syna. Dzięki ofiarności naszych Darczyńców udało się przekazać rodzinie m. in. żywność, środki czystości, bony na zakup żywności, ubrania, książki, sprzęt gospodarstwa domowego oraz pieniądze, za które zakupiono pralkę, odzież oraz pościel dla całej rodziny. Angażując się w ten projekt obdarowujący nie tylko okazali pomoc potrzebującym, lecz po raz kolejny pokazali, ze potrafią działać wspólnie i chcą dzielić się z drugą osobą. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom - rodzicom, dzieciom, pracownikom szkoły i całej społeczności szkolnej, którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji "Szlachetna Paczka". Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebujących rodzin. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej wyjątkowej akcji.

Relacja z doręczenia paczki Rodzinie

Wolontariusz, który opiekował się rodziną, chciał przekazać kilka słów od siebie. Pani Edyta nie mogła powstrzymać się od łez, gdy tylko zobaczyła nas z paczkami pod jej drzwiami. Laura była wniebowzięta ze wszystkich prezentów, zarówno zeszytów i książki jak i z żywności. Syn Łukasz był tak samo zadowolony zarówno z prezentów jak i z upominku w formie nowego telefonu. Ich szczęścia nie można opisać żadnymi słowami, sami do końca nie wierzyli w to co się im przytrafiło. Otwierając każdą kolejną paczkę byli bardzo szczęśliwi - nie dlatego, że coś dostali, lecz dlatego, iż znalazł się ktoś, kto był wstanie okazać im trochę zainteresowania, ktoś dla kogo nie liczą się tylko własne potrzeby, ale chce też pomóc bezinteresownie drugiemu człowiekowi.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz: Jako wolontariusz chciałbym państwu bardzo podziękować za okazane wsparcie, i za to że w tak ciężkich czasach są jeszcze ludzie, którzy są gotowi pomagać. Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina: "Jesteśmy państwu bardzo wdzięczni. Dziękujemy za okazane wsparcie z całego serca".

(tekst: Lidia Pesta)

zobacz zdjęcia