"Szlachetna Paczka"


Już po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w akcji pod nazwą "Szlachetna Paczka". W tym roku pomagaliśmy pani Adriannie samotnie wychowującej pięciu synów. Wśród darów dla rodziny znalazły się produkty spożywcze, smakołyki, środki czystości, zabawki, odzież, kołdry, poduchy i wiele innych. Razem zapakowaliśmy aż 41 paczek!

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy tak hojnie wspierali naszą rodzinę.

***


Wolontariusz, który opiekował się rodziną, chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Gdy przyjechaliśmy z paczką do Pani Adrianny, to kobieta nie dowierzała, że tego jest aż tyle. Podczas wnoszenia paczek do jej mieszkania, ze łzami w oczach przytuliła nas i powiedziała: "Dziękuję". Chłopcy z tej radości wybiegli z domu i pomagali we wnoszeniu paczek na górę. Alan z tego wszystkiego aż zgubił but. Paczki sięgały pod sam sufit, a chłopcy zaczęli je rozpakowywać. Największą radość Pani Adriannie sprawiło łóżeczko dla dziecka, które dopiero ma przyjść na świat. Każdy z chłopaków był zadowolony z nowych ubrań i butów, a także słodyczy. Pośród śmiechów, radości i łez nie zabrakło podziękowań dla wszystkich, którzy stworzyli tak ogromną i wspaniałą paczkę.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Bardzo chciałabym podziękować w swoim imieniu oraz rodziny za otrzymaną pomoc. Jest to wspaniały gest, który umili święta kilku osobom. Szczególnie chciałabym podziękować Darczyńcy za wielkie zaangażowanie w sprawę i odpowiedzialne podejście. Najbardziej zaskoczyła mnie ilość paczek. Aż 41. Było to duże, pozytywne zaskoczenie. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla tak wspaniałych ludzi, którzy stworzyli paczkę. Życzę Wesołych Świąt :)

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Pani Adrianna była w ogromnym szoku, nie wiedziała co powiedzieć. Bardzo dziękowała za tak wielką pomoc, której się nie spodziewała. Chłopcy podczas rozpakowywania paczek cały czas byli radośni i krzyczeli : " Dziękujemy !". Na początku Pani Adrianna dodała, że ludzie, którzy przygotowali ten prezent są: "Najwspanialszymi osobami na całym świecie".

(tekst: Lidia Pesta)

zobacz zdjęcia