"Świąteczna nadzieja"


Pod takim hasłem w Gminnej Szkole Podstawowej w Świerczyńcu w została zorganizowana zbiórka darów dla podopiecznych tyskiego hospicjum. To kolejna akcja organizowana przez naszą szkołę.

W czerwcu ubiegłego roku, dzięki wolontariuszce pani Jolancie Kotajny nawiązaliśmy współpracę z hospicjum św. Kaliksta w Tychach. Pierwszą Naszą akcją była zbiórka słodyczy z okazji Dnia Dziecka, następnie w październiku zainicjowano akcję POLA NADZIEI, w której dzieci sadziły żonkile.

Staramy się, aby Nasi uczniowie byli uwrażliwieni na potrzebę drugiego człowieka. Dzieląc się ze słabszymi, potrzebującymi uczniowie chcą, aby poza cierpieniem wywołanym chorobą podopieczni hospicjum doświadczyli też radości, beztroski i szczęścia, a szczególnie w okresie zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Akcje charytatywne uwrażliwiają na potrzeby innych (słabszych, mniej sprawnych, mniej zaradnych), integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie można zdziałać więcej.

(tekst: Elżbieta Kokoszka)

zobacz zdjęcia