KONTAKT
Menu
Osiągnięcia

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓWROK SZKOLNY 2019/2020

MAMY FINALISTÓW!


Uczniowie klasy 8b Marta Tarczewska, Dobromiła Wójcik oraz Bartosz Kołek to zespół, który pod opieką p. Edyty Kocurek wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie "Potyczki Ekonomiczne". Aby przejść do drugiego etapu uczniowie przygotowali lekcję "Słodkie oszczędzanie" o ekonomii dla młodszych kolegów z klasy 2b.
Oj, każdy chciałby mieć takie lekcje.
Jeśli zaintrygował Was tytuł, zapraszamy do obejrzenia relacji poniżej. Filmik okazał się przepustką do kolejnego etapu, w którym drużyny miały przygotować teleturniej o gospodarowaniu czasem, finansami i zasobami naturalnymi. Ostatecznie zespół uzyskał tytuł finalisty.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych działaniach!Wyróżnienie Katarzyny Pawłesy w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym "Science Move 2020"


Katarzyna Pawłesa - uczennica klasy VIII A, pod opieką p. J. Koprowskiej, wzięła udział w ogólnopolskim konkursie filmowym na najlepsze doświadczenie pt. "Science Move 2020", pod patronem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta miasta Lublin. Kasia zaprezentowała film własnego autorstwa pt. "Płonąca dłoń" i swą pomysłowością i kreatywnością zdobyła wyróżnienie. Jej praca wykazuje duże zdolności wykorzystania wiedzy z zakresu fizyki i chemii. Konkurs wymagał od niej także zastosowania multimediów i narzędzi do tworzenia filmu. Uczennicy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów medialnych, a ciekawych odwołujemy do obejrzenia filmu.Wielki sukces naszej uczennicy - Katarzyny!


Katarzyna Pawłesa, uczennica kl. VIIIa, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Hiszpańskiego, do którego przygotowywała się pod okiem pani Pauliny Łosoń.

GRATULUJEMYZ ortografią za pan brat

Natalia Cieślak (VI b) i Oliwia Tatoj (VII a) zostały laureatkami VII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii", w którym Gminna Szkoła Podstawowa w Świerczyńcu bierze udział od kilku lat. W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyli uczniowie z siedmiu województw, w naszej szkole do pisania dyktanda przystąpiło ponad 30 miłośników ortografii z klas IV - VIII. Do eliminacji wojewódzkich w Częstochowie, w których startowało 167 uczestników z województwa śląskiego, zakwalifikowało się aż pięcioro uczniów: Z. Piętka, N. Cieślak, O. Tatoj, B. Kołek oraz M. Tarczewska. Wykazali się oni nie tylko wysokimi umiejętnościami językowymi, ale również rozległą wiedzą historyczną, bowiem w tekście dyktanda pojawiło się wiele trudnych nazw, wydarzeń oraz postaci historycznych, związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. W gronie 26 laureatów dyktanda znalazły się Natalia i Oliwia, które 19 listopada zostały nagrodzone podczas Gali Finałowej w Muzeum Śląskim w Katowicach. Organizatorzy pogratulowali wszystkim uczestnikom wspaniałej znajomości zasad pisowni języka polskiego i zaprosili do udziału w kolejnej edycji dyktanda.Sukces na zawodach związanych z robotyką

Nasz uczeń Mateusz Wicher kapitalnie zaprezentował się  w Festiwalu Robotów Robocomp organizowanym przez Koło Naukowe Integra działające przy Katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej.
Na turnieju w kategorii LegoLinefollower (polegającej na zbudowaniu i zaprogramowaniu robota tak, by jak najszybciej pokonał trasę) w kategorii do lat 15 zajął 3 miejsce.ROK SZKOLNY 2018/2019

Wielki sukces naszej uczennicy - Martyny!

Martyna Kucz, uczennica kl. VIII b, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii, do którego przygotowywała się pod okiem pani Katarzyny Kmieć. Martyna ma już na swoim koncie tytuły laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii oraz finaliski Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.SUKCES OLIWII TATOJ !

Uczennica klasy VI a - Oliwia Tatoj została laureatką VI edycji Dyktanda Niepodległościowego " Po polsku o historii". Ten wyjątkowy projekt edukacyjny polega na napisaniu tradycyjnego dyktanda o tematyce związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.
W tegorocznym Dyktandzie Niepodległościowym wzięły udział 53 tysiące uczniów z sześciu województw. W województwie śląskim, pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, dyktando napisało 7149 osób. Do etapu wojewódzkiego przeprowadzonego w Ośrodku Metodycznym w Częstochowie zakwalifikowało się 56 uczniów. Dwudziestu uczestników, którzy zdobyli największą ilość punktów , zostało laureatami konkursu- wśród nich Oliwia.
Na uroczystej gali, która odbyła się 22 listopada br. w siedzibie Muzeum Historii Katowic organizatorzy nie tylko wręczyli zwycięzcom dyplomy i nagrody, ale przede wszystkim pogratulowali im wspaniałej znajomości zasad ortografii języka polskiego. Podkreślono, że laureaci to Bohaterowie ortografii, którzy w piękny i godny sposób uczcili 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości - pisząc tekst historyczny w języku ojczystym, o który walczyli nasi przodkowie.Sukces naszych uczennic w konkursie ortograficznym

Dwuosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie: Oliwia Tatoj z klasy VI a i Natalia Cieślak z klasy V b zdobyła III miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Z orłem białym o historii" , który odbył się 30 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Bieruniu. W tym roku dyktando oraz poszczególne konkurencje związane były z tematyką patriotyczną. Każda z drużyn musiała zmierzyć się z zadaniami z ortografii, gramatyki oraz poprawności językowej. Zwyciężyła drużyna z Bierunia przed szkołą z Imielina. Naszym uczennicom gratulujemy miejsca na podium i życzymy dalszych sukcesów.ROK SZKOLNY 2017/2018

MARTYNA KUCZ z klasy 7b
została laureatką
Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
oraz finalistką
Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
Martynę przygotowała p. Celina Liberka.


Gala laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych - zdjęcia

Rok szkolny 2016/2017

MARTYNA KUCZ
uczennica klasy VI B jedzie do Londynu


12 maja 2017r. okazał się szczęśliwym dniem dla Martyny.
W Sali Widowiskowo-Kinowej w Urzędzie Miasta Lędziny wygrała ona prestiżowy Konkurs recytatorski poezji i prozy w języku angielskim SZEKSPIRIADA 2017.

Główną nagrodą jest wyjazd na warsztaty językowe w Londynie. Konkurs o zasięgu regionalnym został zorganizowany przez Urząd Miasta Lędziny oraz Firmę Edukacyjną ANGMAN.

Martynę przygotowała Pani Ilona Parysz

Serdeczne Gratulacje!Zdjęcie ze strony: http://www.ledziny.pl/fotogaleria/imprezy-w-miescie.html

Nasza szkoła uzyskała najwyższy wynik w powiecie
ze sprawdzianu zewnętrznego - kwiecień 2016!

Zestawienie wyników sprawdzianu zewnętrznego - 2016

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2011/2012

Najfajniejsza szkoła podstawowa
w powiecie bieruńsko-lędzińskim

8 maja o godzinie 23.59 zakończył się internetowy plebiscyt na najfajniejszą szkołę podstawową w powiecie bieruńsko-lędzińskim, czyli na szkołę, w której "dzieci nie tylko siedzą w szkolnych ławkach, ale i poznają świat, gdzie uczniowie mogą próbować swoich sił w różnych dziedzinach życia oraz mogą znaleźć wśród pedagogów wsparcie".

O palmę pierwszeństwa walczyło jedenaście placówek, jednak to Gminna Szkoła Podstawowa w Świerczyńcu otrzymała tytuł "najfajniejszej".

Nasza szkoła od początku trwania zabawy toczyła zacięty bój o wygraną. Uczniowie, nauczyciele, absolwenci i sympatycy szkoły oddali łącznie 7886 głosów, czym zapewnili szkole zwycięstwo.

Już wkrótce na łamach Dziennika Zachodniego ukaże się artykuł o naszej szkole.

Dziękujemy za każdy oddany głos.

PO RAZ KOLEJNY MAMY LAUREATA!

Julia Rupik uczennica klasy szóstej została laureatką WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO Z ELEMENTAMI HISTORII.


GALERIA DYPLOMÓW
Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom

Archiwum bloga
Copyright by www.d4u.glt.pl