Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie


WITAMY NASZYCH DROGICH UCZNIÓW

W trosce o Waszą kondycję fizyczna i psychiczną zapraszamy do aktywności w domu.
Na ten trudny i wyjątkowy czas związany z zawieszonym czasem zajęć w szkole, w tym waszą ulubioną lekcję wychowania fizycznego, gdzie dużo się ruszamy, bawimy, wspólnie ćwiczymy i gramy w różne gry zespołowe mamy dla Was propozycję:

Ćwiczymy w miarę swoich możliwości na świeżym powietrzu lub w dobrze wywietrzonym pomieszczeniu. Przypominamy o dbaniu o higienę.

Z sportowym pozdrowieniem
Nauczyciele WFAktywność fizyczna jest nieodłącznym elementem każdego dnia, która wraz z prawidłowym odżywianiem pozytywnie wpływają na zdrowie człowieka w każdym wieku.
Aktywność fizyczna to nie tylko ćwiczenia i uprawianie sportu, ale też wysiłek związany z codziennymi czynnościami, np. chodzenie czy jazda na rowerze. Czynności te przyśpieszają pracę serca i oddech, pojawia się też uczucie ciepła. Uprawianie sportu w młodości buduje pozytywne nawyki, które sprzyjają zachowaniu zdrowego stylu życia w późniejszych latach.

Pamiętajmy o aktywności fizycznej w tym trudnym czasie! W ramach lekcji wychowania fizycznego dla uczniów klas IV - VIII proponujemy różnego rodzaju gry min. ruletkę, losowe karty, otwórz okno oraz grę planszową stworzoną przez panią Anetę Ostanek, która pozwoli na wzbogacenie wiedzy w zakresie sportu, jak również zachęci do wykonywania ćwiczeń ogólnorozwojowych w domu.  Wystarczy ją wydrukować i grać w rodzinnym gronie. Jeśli gracz trafił na pole z zieloną strzałką - przesuwa się o kilka pół do przodu, a jeśli trafił na pole z czerwoną strzałką - cofa się na pole, które strzałka wskazuje. Osoba, która pierwsza dotrze na ostatnie pole, a tym samym wygra - w nagrodę może wymyślić dodatkowe zadania ruchowe dla przegranych. Poniżej linki do gier.

Życzymy dużo przyjemności i super zabawy!

Pozdrawiamy,

nauczyciele wychowania fizycznego
Ewa Smolarczyk i Tomasz Markiel.

Strona - WF online w domu - ZAKRĘĆ KOŁEM

GRA PLANSZOWA - WF