" Noc z Harrym Potterem"


W nocy z 7 na 8 lutego w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Świerczyńcu (bardziej znanej jako Gminna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jerzego Popiełuszki w Świerczyńcu ) odbyła się "Noc z Harrym Potterem". Podczas niej biblioteka szkolna i ulica Pokątna zostały wypełnione quizami i zadaniami, które Gryffindor i Ravenclaw musiały rozwiązać. Posprzątać sowie bobki, wypić eliksiry z zasłoniętymi oczami, policzyć knuty (pieniądze czarodziejów) w Banku Gringotta- te zlecenia nie należały do najłatwiejszych, a było ich dużo więcej. Jednak dzielni Gryfoni i Krukoni (uczestnicy nocy) podołali wszystkiemu nie okazując nawet grama zmęczenia czy strachu.
Oczywiście nie mogło zabraknąć słynnego Quidditcha, uwielbianego przez wszystkich czarodziejów! Co rusz Złoty Znicz trafiał do obręczy rzucony przez jednego z młodych adeptów magii. Potem uczniowie przenieśli się do Wielkiej Sali (sali matematycznej), gdzie się ukryli, po czym, gdy weszła pani Lidia Pesta wyskoczyli i zaśpiewali "Sto lat!", ponieważ miała ona urodziny. Po zjedzeniu tortu przyniesionego przez panią Anię Radwańską i złożeniu życzeń wszyscy oddali się błogiej konsumpcji pizzy. Po przyodzianiu szat nocnych (czyli piżam) jeszcze długo trwały rozmowy i śmiechy.

Rano, po wymyciu zębów i ubraniu się, wręczono nagrody za uczestnictwo i zakończono imprezę.

Było to bardzo udane przedsięwzięcie, każdy wyszedł zadowolony i napełniony mocą Harry'ego Pottera. Wszyscy uczestnicy dziękują także pani Ani Radwańskiej i pani Lidii Peście za całonocną opiekę.

(tekst: Zuzanna Piętka)

zobacz zdjęcia