Wycieczka klas pierwszych do Gliwic


W dniu 11 stycznia 2019r., uczniowie klas I-ych wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Gliwic. Pierwszym punktem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. "Królowa Śniegu" w Teatrze Miejskim. Przedstawienie było sceniczną interpretacją jednej z najsłynniejszych baśni H. Ch. Andersena. Historię o przyjaźni wystawionej na próbę, poświęceniu, strachu i odwadze, realizatorzy opowiedzieli za pomocą teatru cieni, tańca i ruchu.

Po spektaklu uczniowie udali się do Palmiarni Miejskiej, która jest jedną z największych tego typu placówek w Polsce. Przechodząc przez kolejne pawilony tematyczne, uczniowie podziwiali egzotyczne zwierzęta, palmy i różnorakie gatunki kaktusów. Największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się jednak akwaria pełne egzotycznych ryb z różnych zbiorników wodnych świata, m.in. z rzek południowo- wschodniej Azji, afrykańskiego jeziora Tanganika oraz rzeki Amazonki.
Po zwiedzeniu wszystkich pawilonów oraz zakupie pamiątek, uczniowie wraz z opiekunami udali się w drogę powrotną do Świerczyńca.

tekst: M. Głąbek

zobacz zdjęcia