Wyjazd Koła Integracji


W dniu 16 maja br. grupa wychowanków w ramach zajęć Koła Integracji brała udział w Szkolnym Dniu Profilaktyki Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach. Mottem przewodnim zajęć były słowa: "Trochę czułości przeciwko złości".

Na uczestnikach spotkania duże wrażenie zrobił pokaz umiejętności policyjnego psa. Uczniowie mieli możliwość poznania charakterystycznych elementów munduru policjanta; mogli dotykać, przymierzać, oglądać, jak również wejść do radiowozu, czy na motocykl policyjny.

Uczniowie wysłuchali prelekcji funkcjonariusza straży miejskiej na temat zagrożeń w drodze do szkoły oraz w miejscu zamieszkania. Strażnik propagował asertywność w kontaktach z osobami, których nie znamy, a także pokazał praktyczne sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Dla dzieci zajęcia dogoterapii okazały się wielką niespodzianką i przyjemnością. W trakcie spontanicznej, radosnej zabawy (ukierunkowanej przez prowadzącego) uczniowie wykonywali czynności pielęgnacyjne wobec psa: karmienie, szczotkowanie, wycieranie łap oraz troszczyli się o higienę własną, np. mycie rąk.

Pod czujnym okiem harcerzy odbyły się zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy.

Były także stoiska tematyczne, dotyczące zdrowego odżywiania, profilaktyki uzależnień czy też bezpieczeństwa w sieci.

Zajęcia odbywały się w koleżeńskiej atmosferze, z pewnością spotkamy się za rok.

(tekst: Sylwia Kozioł)

zobacz zdjęcia