Spotkanie autorskie


16 marca br. uczniowie klasy VI a -wraz z panią bibliotekarz- Anną Radwańską i nauczycielką j. polskiego- Magdaleną Turek- wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarka Renatą Piątkowską zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Bojszowach.

Renata Piątkowska jest autorką książki "Wszystkie moje mamy" i właśnie tej publikacji poświęcone było spotkanie. Uczniowie solidnie przygotowali się do tego wydarzenia. Przede wszystkim na lekcjach języka polskiego poznali w całości treść książki, a także życiorys Ireny Sendlerowej, która to jest cichą bohaterką utworu Renaty Piątkowskiej.

W bojszowskiej bibliotece pisarka z wielkim przejęciem opowiadała młodym ludziom o tym, jak Irena Sendlerowa ratowała żydowskie dzieci z warszawskiego getta. Mówiła o zaangażowaniu młodej kobiety w to, by ocalić jak najwięcej dzieci z wojennego piekła. Podawała uczniom sposoby i metody, które wykorzystywała Irena Sendlerowa, żeby wynieść niemowlaki i starsze dzieci z dzielnicy żydowskiej. Szóstoklasiści przez półtorej godziny słuchali w skupieniu opowieści o niezwykłej, odważnej i skromnej bohaterce, której udało się uratować ponad dwa i pół tysiąca żydowskich dzieci.

Na zakończenie spotkania uczniowie mogli zakupić książki autorstwa Renaty Piątkowskiej i otrzymać autograf pisarki.

(tekst: Magdalena Turek)

zobacz zdjęcia