Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole


Zgodnie z tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych, jak co roku uczniowie z klas młodszych Szkoły Podstawowej w Świerczyńcu, świętowali Dzień Babci i Dziadka.

Obchody zapoczątkowali 19 stycznia uczniowie klasy pierwszej przedstawieniem o "Królu Bólu". W kolejnych dniach pozostałe klasy młodsze gościły w murach szkoły kochane babcie i dziadków, prezentując przed nimi swoje umiejętności recytatorskie, aktorskie, muzyczne oraz taneczne. Wiele radości i wzruszeń wywołała scenka wyjaśniająca jak to z babcią i dziadkiem bywało oraz jak to się stało, że zostali naszymi dziadkami. Podczas występów seniorzy poznali także historię Zielonego Kapturka oraz obejrzeli specjalny odcinek ulubionego teleturnieju - "Familiada". Rywalizacja drużyn babć i dziadków przeplatana wesołymi skeczami, wywołała wiele uśmiechu wśród zebranych. Przedstawienia dzieci urozmaicone były piosenkami, wierszami oraz pięknymi układami tanecznymi Dumni dziadkowie podziwiali i gromko oklaskiwali występy swoich pociech. Nie zabrakło również wspólnych zabaw, quizów oraz zagadek. Jednak nie tylko uczniowie prezentowali swoje umiejętności, ale również seniorzy dali taneczny popis we wspólnie zatańczonym z wnukami walczyku, sprawiając im przy tym wiele radości.

Po części artystycznej, wnuki dziękując dziadkom za poświęcony czas i serce pełne miłości, obdarowały ich własnoręcznie wykonanymi upominkami oraz zaprosiły na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

(tekst: Magdalena Wejster)