Szlachetna Paczka


Już po raz kolejny uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA. Niejednokrotnie przekonaliśmy się o tym, że społeczność naszej szkoły jest wrażliwa na potrzeby innych osób i potrafi pomagać najbardziej potrzebującym. Również w tym roku rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły spisali się na medal i sprawili, że nadchodzące Święta Bożego Narodzenia z pewnością okazały się dla wybranej Rodziny bardzo radosne.

W tym roku pomagaliśmy matce samotnie wychowującej synów (6 i 7 lat). Starszy syn jest dzieckiem niepełnosprawnym i wymaga ciągłej rehabilitacji. Ojciec chłopców opuścił rodzinę, gdy dzieci były malutkie. Od tamtej pory, pani Katarzyna (matka dzieci) samotnie boryka się z losem, nie ma także żadnego wsparcia ze strony rodziny. Pani Katarzyna utrzymuje się z niewysokiej pensji (około 700 zł) oraz z pomocy socjalnej.

Dzięki Państwa hojności udało się nam przekazać rodzinie wszystkie potrzebne im rzeczy. Wśród nich znalazły się: piłka do rehabilitacji, ubrania, żywność, środki czystości, pomoce szkolne, zabawki i lampki stolikowe. Za pieniądze przekazane rodzinie zakupiliśmy odkurzacz, dwie kołdry i dwa krzesła do biurka.

W tym roku przekazaliśmy dary do magazynu przy Szkole Podstawowej w Woli. Organizatorki Szlachetnej Paczki z naszej szkoły uroczyście powitała orkiestra dęta. W tak radosnej atmosferze paczki zostały przekazane wolontariuszom.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną, chciał przekazać kilka słów od siebie: "Przed dostarczeniem paczki telefonowałam do rodziny, że zaraz będziemy. W głosie pani Katarzyny było słychać wielkie przejęcie. Sama przyznała, że jest bardzo zdenerwowana, a chłopcy już krążą od okna do okna i wyczekują nas. Radość z paczek była niesamowita - dźwięk rozrywanego papieru, śmiechy i okrzyki radości. Cała rodzina cieszyła się z każdego upominku. Radość wzbudzały artykuły spożywcze, zabawki, ubrania. Pani Magda nie wierzyła własnym oczom, gdy zobaczyła odkurzacz. Rodzina składa bardzo gorące podziękowania swoim darczyńcom".

My również bardzo Państwu dziękujemy.
Organizatorki:
Anna Noras
Sylwia Kozioł
Lidia Pesta
Ewa Machura-Olak

(tekst: Lidia Pesta)

zobacz zdjęcia