Wycieczka klas drugich do Mediateki w Tychach


W środę, 26 października uczniowie klas drugich wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do tyskiej "Mediateki". Podczas pobytu w bibliotece zwiedzili poszczególne jej działy oraz wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. wypożyczalnię, czytelnię dla dzieci i dorosłych, dział muzyczny i książki mówionej oraz pracownię multimedialną. Poznali także zasady korzystania z jej zbiorów.

Ciekawym doświadczeniem był zapewne udział w warsztatach papierniczych. Po wysłuchaniu krótkiej historii wynalezienia papieru, każdy mógł bowiem stworzyć własną kartkę papieru. Kolejnym zadaniem, które czekało na uczestników warsztatów było napisanie swojego imienia ptasim piórem, po uprzednim wykonaniu jego inicjału z pieczęci lakowej. Uczniowie próbowali również swoich sił w malowaniu na wodzie metodą marmurkową, a swoje ciekawe i oryginalne prace mogli zabrać do domów.

Zarówno interesująca lekcja biblioteczna, jak i atrakcyjne warsztaty zapewne na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.

(tekst: Magdalena Wejster)

zobacz zdjęcia