V Warsztaty Muzyczno - Plastyczne w Gimnazjum


Trzeciego grudnia uczniowie klasy VI a integracyjnej wraz z wychowawczynią oraz panią pedagog wzięli udział w WARSZTATACH MUZYCZNO - PLASTYCZNYCH w Gimnazjum im. Roku Jubileuszowego w Bojszowach. Data warsztatów nie została wybrana przypadkowo, właśnie trzeciego grudnia jest obchodzony Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Gimnazjaliści z klas integracyjnych oraz ich wychowawcy i pedagodzy po raz piąty zaprosili swoich młodszych kolegów ze Świerczyńca. Ideą warsztatów jest integracja uczniów i dobra zabawa w duchu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Szóstoklasiści i gospodarze śpiewali kolędy, wykonywali choinki, robili bałwanki z materiałów wtórnych, a wszystko to w sympatycznej atmosferze międzygrupowej rywalizacji.

Uczniowie klasy szóstej mieli okazję spotkać się z absolwentami naszej szkoły, a także poczuć klimat gimnazjum, do którego od września 2016 roku będzie uczęszczać większość z nich.

Czas spędzony w Gimnazjum, dzięki wspaniałemu przygotowaniu i wielkiej gościnności Organizatorów, doskonale wprowadził nas w atmosferę zbliżających się Świąt.

(tekst: Magdalena Turek)

zobacz zdjęcia