Wycieczka w góry


W trzecią sobotę września grupa uczniów ze szkoły w Świerczyńcu wyruszyła na górski szlak, inaugurując tym samym działalność koła turystycznego w nowym roku szkolnym. Trasa prowadziła przez Bielsko, potem był wyjazd kolejką na Szyndzielnię, następnie zejście przez przełęcz Kołowrót do schroniska na Koziej Górze. Na widok znajdującego się tam placu zabaw nawet najbardziej umęczonym wędrowcom nagle wróciły siły.

Kilkugodzinna wyprawa była dla 19 młodych turystów niezastąpioną lekcją przyrody. Jerzy Buś, nauczyciel tego przedmiotu i opiekun koła, uczył rozpoznawania gatunków drzew, miał też okazję pokazać nie najlepiej pachnącego "sromotnika bezwstydnego".

Grupa podróżowała m.in. pociągiem, co dla wielu dzieci już stanowi atrakcję. - Tym razem nikt nie zostawił plecaka w pociągu- odpowiada pytany o ciekawostki Jerzy Buś. Opiekun koła turystycznego szczególnie cieszy się z obecnych na wycieczce nowych twarzy. - Mam nadzieję, że ta wyprawa będzie początkiem ich przygody z górami- dodaje nauczyciel.

4 października uczniowie wyruszą na kolejną wyprawę, tym razem wezmą udział w XVII Rajdzie Jesiennym Oddziału PTTK Tychy z metą na Magurce Wilkowickiej.

(tekst: Celina Liberka)

zobacz zdjęcia