Pocztówka z "zielonej szkoły"


Jastrzębia Góra słynie ze swoich walorów klimatycznych i widokowych. Tam też 32 uczniów Szkoły Podstawowej w Świerczyńcu wyjechało 12 kwietnia na "zieloną szkołę".

Dzieci wraz z opiekunami gościł Ośrodek Wczasowy "Primavera". Obiekt ten usytuowany jest na klifowym wybrzeżu, zaledwie 100 metrów od plaży, a w środku znajdują się boiska, basen, plac zabaw. W programie pobytu wykorzystano pełny zakres zajęć profilaktyki zdrowotnej (np. zajęcia na basenie, gimnastyka korekcyjna).

Możliwość pobytu na świeżym powietrzu, nad morzem to z pewnością jeden z najistotniejszych elementów tego wyjazdu. Dzieci mogły poznać nowe miejsca i niezwykłe obiekty. Trzecioklasiści uczestniczyli w wycieczkach do Gdyni, Sopotu, Szymbarku i na Półwysep Helski. W Gdyni dzieci zobaczyły okręt wojenny "ORP Błyskawica", żaglowiec "Dar Pomorza" oraz akwarium morskie. W Sopocie spacerowały po najdłuższym polskim molo, na Helu odwiedziły fokarium, obejrzały latarnię morską w Rozewiu. Oprócz uczestnictwa w tych niezwykłych lekcjach geografii, przyrody i historii, uczniowie korzystali z różnego rodzaju imprez organizowanych przez ośrodek, np. pokazie iluzjonistycznym, koncercie muzyki żeglarskiej, "Randce w ciemno". Wzięli też udział w lekcji kaszubskiej i eksperymentach "Mały Chemik".

Dzięki tak napiętemu programowi dzieci nie miały czasu na nudę i gdy przyszedł czas pożegnania z morzem, uczyniły to ze smutkiem.

(tekst: Elżbieta Kokoszka i Celina Liberka)

zobacz zdjęcia cz.1

zobacz zdjęcia cz.2

zobacz zdjęcia cz.3

zobacz zdjęcia cz.4

zobacz zdjęcia cz.5

zobacz zdjęcia cz.6

zobacz zdjęcia cz.7