Szlachetna Paczka


Już po raz drugi społeczność szkolna brała udział w ogólnopolskiej akcji "SZLACHETNA PACZKA". Uczniowie przygotowali paczkę dla potrzebującej rodziny, dotkniętej chorobą nowotworową matki oraz niepełnosprawnością jednego z trójki dzieci.

Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w zbiórkę darów. Przez trzy tygodnie zbierano do kosza produkty żywnościowe, środki czystości, ubrania, zabawki oraz słodycze. Ponadto pozyskano odkurzacz oraz garnki. Dary te spakowano do 8 kartonów i przekazano wolontariuszom, którzy przyjechali po odbiór paczek do naszej szkoły i dostarczyli je rodzinie. Poniżej przedstawiamy relację wolontariusza z dostarczenia i rozpakowywania paczek przez rodzinę:

Rodzina była bardzo zaskoczona, że paczki, które otrzymali były tak pięknie zapakowane. Patryk bardzo się ucieszył z dużego łosia, trzymał go w rękach już do końca naszego pobytu. Maciej uważnie oglądał grę planszową. Bluza z kapturem i podpinką z kożuszka pasowała jak ulał na Patryka. Pani Anna była zadowolona z odkurzacza i zapasu pampersów. Żywność i środki czystości, które otrzymała rodzina podreperują ich rodzinny budżet na jakiś czas. Rodzina bardzo dziękuje za okazaną pomoc. "Serdeczne Bóg Zapłać od mojej rodziny dla wszystkich Darczyńców, za zrobienie nam Szlachetnej Paczki".

Opiekunowie akcji Anna Noras i Anna Radwańska pragną serdecznie podziękować wszystkim uczniom oraz ich rodzicom za hojność, wielkie serce i zaangażowanie.

(tekst: Anna Noras)

zobacz zdjęcia