"NOC Z LITERATURĄ"


W nocy z 10 na 11 maja 2013 r. uczniowie klasy IIIb wraz z wychowawczynią uczestniczyli w nietypowym wydarzeniu, a mianowicie w Nocy z Literaturą.

Punktualnie o 20:00 uczniowie zostali dowiezieni przez rodziców do Gminnej Biblioteki Publicznej w Bojszowach Nowych, gdzie czekała na nich pani bibliotekarka Hanna Mika wraz ze specjalnym gościem - pisarzem Dariuszem Rokoszem. Pan Dariusz jest autorem wielu ciekawych książek dla dzieci, między innymi: "Detektywów para Jacek i Barbara", "Mors, Pinky i zagadka Ludolfiny".

Tej nocy nikt nie myślał o spaniu. Były ciekawe konkursy, pogadanki, czytanie fragmentów książek, rysowanie, rozszyfrowywanie wiadomości, zabawa przy muzyce oraz seans filmowy. O północy dzieci wraz z panem Florianem Madejem zwiedzały remizę strażacką. Najbardziej wytrwali zasnęli dopiero o 3:00, niestety pobudka była już o 7:00. Na zakończenie dzieci otrzymały "Certyfikat Nocy w Bibliotece" oraz liczne nagrody za udział w konkursach.

Uczniowie bardzo dziękują organizatorom, czyli pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Bojszowach za możliwość przeżycia tak niesamowitej nocy.

(tekst: Elżbieta Kokoszka)